Optometrists vai oftalmologs – kāda tad ir atšķirība?

Acu ārsts ir un būs viens no profesionāļiem, kas tiešām būtu jāapmeklē vismaz reizi gadā. Mazuļiem, kā piemēram, acu ārsts ir obligāts un pat dažās skolās ārsts tiešām var atbraukt uz mācību vietu. Mēs visi, nenoliedzami, gribam, lai mūs pārbaudītu speciālists, kurš varēs ieraudzīt arī vismazāko problēmu. Regulāra redzes pārbaude ļauj atrast novirzes to sākuma stadijā, tādā veidā tiešām var izvairīties no veselības problēmām(spied te, lai uzzinātu vairāk informācijas- https://www.redzesparbaude.lv/cenradis/). Kā tieši izvēlēties ārstu, kā arī uz ko tieši akcentēt savu uzmanību, mēģināsim noskaidrot tālāk.

Kā palīdz cilvēkiem optometrists un arī pārējie redzes ārsti?

Ir vajadzīga acu pārbaude un arī nepieciešams acu ārsts, bet kurš tad ir piemērotākais? Tagad medicīnas iestādē visbiežāk varētu sastapt terminu oftalmologs un optometrists, bet vai šis būtu viens un tas pats? Šāda veida speciālisti veic redzes pārbaudi, turklāt viņiem ir ārstējošās personas sertifikāts, tajā pat brīdī atšķirība starp tiem ir. Piemēram, optometrists pārbauda galvenās acu funkcijas, viņš var konstatēt tālredzību un tuvredzību, acu sadarbību, bet, ja tiek konstatēta jebkāda novirze no normas, kur jau vajadzīga ārstēšana, tad klients būs nosūtīts jau pie ārsta. Un tieši oftalmologs acu ārsts tiešām būs tas speciālists, kas dara detalizētu izmeklēšanu un profilaktiskās darbības. Parasti oftalmologs var tikt saukts arī par okulistu. Kad klientam jau ir obligāta ārstēšana, attiecīgi savai kvalifikācijai ārsts veic medicīnisku vai jau ķirurgiska rakstura ārstēšanu. Bet, optiķis ir tas cilvēks, kas tad taisa brilles pēc redzes ārsta receptes. Nenoliedzami, tagad ir izplatīta kvalifikācija optometrists, kas veic arī optiķa funkcijas, kas tad var īstenot vienkāršotu acu pārbaudi un izveidot brilles.

Acu ārsts – uz ko tad lūkoties, tad, kad meklē?

Ir un būs cilvēki, kuriem nu jau daudzus gadus ir savs acu ārsts, taču, ko tad pasākt brīdī, ja jau ir nepieciešams oftalmologs vai arī optometrists, un īsti nav saprotams meklēšanas virziens? Visbiežāk, laikā kad nepieciešama acu pārbaude, mēs visi jautājam draugiem. Gadījumā, kad nevar palīdzēt draugi, šajā gadījumā visbiežāk acu speciālists tiek skatīts online vidē. Mūsu laikmetā tieši par okulistiem arī iespējams noskaidrot informāciju kā par sertifikāta esamību, tas tad ir pats pirmais, kas tad jāpārbauda, gan arī, vai, piemēram, ir kādas sūdzības tieši par doto ārstu. Klīnikām ir vēl savas interneta lapas, kur pat reizēm būs minēta speciālista izglītība un sertifikāti. Un tieši pats galvenais tad ir ārstnieciskās personas sertifikāts un viņam jau ir jābūt, kā oftalmologam, tā arī optometristam. Ja Jums nepieciešama kārtējā redzes pārbaude, droši ejiet tieši pie optometrista, taču, ja rodas jebkādas slimības iezīmes vai gribat iedziļinātu pārbaudi, šajā gadījumā vajadzīgs nu jau oftalmologs.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *