NOTEIKUMI SAULES PANEĻU INSTALĀCIJAI

Ar vien vairāk cilvēku visā pasaulē vēlas dzīvot dabai draudzīgāk, ietaupīt un izdevīgāk, tādējādi atrodot veidus, kā to īstenot. Viena no opcijām ir saules paneļi, kas uzstādīti uz mājokļa jumta vai zemes pagalmā. Saules bateriju uzkrāto enerģiju var lietot saimniecībā. To, cik lielā apjomā saules uzkrātā enerģija var tikt lietota mājsaimniecībā, nosaka uzkrātās enerģijas daudzums, kas, savukārt, ir atkarīgs no paneļu izmēriem un daudzuma. Sadales Tīkla pieslēgums ir vajadzīgs jebkuram īpašumam, kurā ir plānots lietot saules enerģiju. Vislabākais ir tas, ka saules enerģijas uzkrāšanai nav nepieciešams konstanti saulains laiks, jo saules paneļu savu darbu veic arī mākoņainās un pat lietainās dienās(ieskaties te – https://www.ivsolar.lv/). Aprēķina kalkulators nāks talka aptuveno izmaksu aprēķinam, kas ļaus noskaidrot saules enerģijas kolektor lietderību.

CIK ĀTRĀ LAIKĀ INVESTĪCIJA ATMAKSĀSIES?

Paneļu uzstādīšanai daudzi izmanto banku piedāvātos kreditēšanas pakalpojumus, taču, tik pat daudzi izvēlas paneļu uzstādīšanu apmaksāt paši. Pirms lēmuma pieņemšanas, ir iespējams veikt aprēķinus par aptuvenajām izmaksām. Ir daži rādītāji, ar kuriem jārēķinās, lai varētu izlemt par to, vai saules paneļu uzstādīšana īpašumam vispār ir piemērota – vidējais patērētās enerģijas daudzums gadā, vieta, kur tiks ierīkoti paneļi (jumts vai zeme), nepieciešamais paneļu skaits. Daudziem šķiet, ka saražot vairāk elektroenerģijas, nekā tiek patērēts, ir labs risinājums, taču tā gluži nav. Vasarās un pa dienu ir lieliski izmantot saules elektroenerģiju, taču visos citos dienas posmos – enerģiju no kopējā tīkla. Pašlaik, provizoriski aprēķini liecina, ka šāda veida investīcija atmaksājas 10 gadu laikā, savukārt vidējā cena, atkarībā no paneļu skaita un uzstādīšanas vietas ir 6 -10 tūkstoši eiro.

KĀ NOTIEK PANEĻU IERĪKOŠANA?

Nevajag aizmirst par patēriņa analīzi, lai saprastu kā saules paneļu uzstādīšana sniegs vislabākos rezultātus. Būvprojekta izstrāde un priekšdarbi lielā mērā aizņem lielāko daļu laika pirms darbu veikšanas, savukārt, pašu paneļu uzstādīšana aizņem, augstākais, divas dienas. Lai paneļu uzstādīšana būtu likumīga, nepieciešams apstiprinājums no būvvaldes.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *