Redzes pārbaude – kā tad pareizi izvēlēties ārstu?

Okulists – acu ārsts jau ir viens no speciālistiem, kas būtu jāapmeklē vismaz reizi gadā. Mazuļiem, kā piemēram, acu ārsts ir obligāts un pat dažās skolās ārsts var atbraukt uz mācību vietu. Mēs, nenoliedzami, gribam, lai mūs pārbaudītu speciālists, kurš tad spēs ieraudzīt arī mazāko problēmu. Ikgadēja redzes pārbaude ļauj atrast novirzes pašā sākumā, tādā veidā tiešām var izbēgt no veselības problēmām. Kā tieši sameklēt ārstu un uz ko tieši akcentēt savu uzmanību, mēģināsim uzzināt turpmāk.

Kas ir tas, kas jau var pārbaudīt redzi?

Redzes pārbaude – kurš to varētu izdarīt profesionāli? Senāk mēs gājām pie okulista, taču šodien šī kvalifikācija ir dažādota, parādījās tādas profesijas, kā bērnu oftalmologs un optometrists. Ko tad viņi dara, kā arī ar ko gan atšķiras savā starpā, šeit nav saprotams. Oftalmologs acu ārsts, kurš dara var teikt, ka visu, kas saistīts ar mūsu redzi. Īpaša kvalifikācija ir oftalmologs – praktizējošais ķirurgs: minētais speciālists veic redzes koriģējošās operācijas. Oftalmologs varēs veikt acu pārbaudi un diagnostiku, nozīmēt ārstēšanu, savukārt pēc operācijas, ārsts palīdz ārstēt sistēmiskas slimības, kas veicina acu slimības (kā piemēram, diabēts, artrīts). Bet, piemēram, optometrists sniedz primāro veselības aprūpi acīm. Arīdzen tā pienākumos tiek iekļauta acu pārbaude un slimību atrašana, bet tas neveic ārstēšanu, bet var nozīmēt koriģējošās brilles un lēcas, izmeklēt pacientu, sniedz neatliekamo palīdzību. Taču ja pārbaudes laikā optometrists konstatē nopietnas slimības pazīmes, tas nosūtīs klientu konkrēti pie acu ārsta – oftalmologa, lai noteiktu īsto ārstēšanas gaitu. Bet kā vēl kāds ne mazāk svarīgs speciālists arī ir optiķis, cilvēks, kas piemeklē pareizās lēcas brillēm, pētot un tad interpretējot acu ārsta nozīmēto recepti. Optiķis ne tikai taisa, taču jau pēc vajadzības var veikt briļļu remontu.

Kur un kā meklēt acu speciālistu?

Ir daudzi cilvēki, kuriem nu jau daudzus gadus ir savs acu ārsts, taču, ko tad pasākt laikā, ja jau ir nepieciešams oftalmologs vai optometrists, bet nav skaidrs meklēšanas virziens? Bieži vien, ja vajadzīga acu pārbaude, mēs visi mēģinām uzzināt no paziņām. Gadījumā, kad nespēj palīdzēt draugi, šajā gadījumā visbiežāk redzes ārsts būs izvēlēts online. Mūsdienās par ārstiem arī var sameklēt informāciju kā par sertifikāta esamību, kas ir pats pirmais, kas tad jānoskaidro, tā arī, vai, piemēram, pastāv jebkādas sūdzības tieši par izvēlēto speciālistu. Klīnikām ir to interneta lapas, kur arī dažreiz ir aprakstīta ārsta izglītība un sertifikāti. Un tieši pats galvenais būs medicīniskās personas sertifikāts un viņam ir jābūt gan oftalmologam, tā arī optometristam. Ja ir nepieciešama ikgadējā redzes pārbaude, ejiet pie optometrista, bet, gadījumā ja rodas kādas problēmas iezīmes vai vēlaties padziļinātu izmeklēšanu, šajā gadījumā nepieciešams jau būs oftalmologs.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *