Pieraksts tieši pie okulista – kam pievērst uzmanību?

Okulists – acu ārsts ir viens no tiem speciālistiem, kas būtu jāapmeklē reizi gadā. Bērniem, piemēram, acu ārsts ir nepieciešams un pat ir skolas, kur ārsts var arī atbraukt uz pašu izglītības vietu. Mēs visi, bez šaubām, vēlamies, lai mūsu acis pārbaudītu speciālists, kas varēs pamanīt pat mazāko problēmu. Ikgadēja redzes pārbaude ļaus diagnosticēt novirzes pašā sākumā, tādējādi tiešām var izbēgt no veselības problēmām. Kā atrast ārstu, kā arī uz ko vērst savu uzmanību, mēģināsim uzzināt tālāk. Var apskatīties uzņēmuma mājaslapu!

Kā palīdz cilvēkiem optometrists un vēl citi acu ārsti?

Ir nepieciešama acu pārbaude un nepieciešams acu ārsts, taču kāds tad būs tas īstais? Šodien klīnikā bieži vien var atrast vārdu oftalmologs vai optometrists, taču vai šis būtu tas pats? Šie abi speciālisti īsteno redzes pārbaudi, turklāt viņiem vienmēr būs ārstniecības personas kvalifikācijas sertifikāts, taču atšķirība starp tiem ir. Optometrists pārbauda galvenās redzes funkcionēšanu – var noteikt sliktu redzi tuvumā vai tālumā, kā acis redz kopā, un tad, kad tiks noteikta jebkāda novirze no normas, kur nepieciešama ārstēšana, šajā gadījumā klients tiek nosūtīts pie acu ārsta. Tieši oftalmologs acu ārsts jau ir tas speciālists, kurš dara detalizētu izmeklēšanu un vēl profilaktiskās darbības. Parasti oftalmologs var tikt saukts arī par okulistu. Kad klientam jau ir obligāta ārstēšana, attiecīgi savai kvalifikācijai oftalmologs veic medicīnisku vai arī ķirurģisku ārstēšanu. Bet, optiķis ir tas speciālists, kurš izgatavo koriģējošās brilles pēc redzes ārsta receptes. Protams, šodien jau ir populāra kvalifikācija optiķis-optometrists, kas var veikt parastu acu pārbaudi un izveidot brilles.

Profesionāls redzes ārsts – kādiem kritērijiem un īpašībām viņam ir jāatbilst?

Pirms tam, kā skatīt acu speciālistu, sākumā ir jāizprot – kas tad tieši ir vajadzīgs vai tas būtu oftalmologs, vai optometrists. Kā tieši tas tika augstāk rakstīts, optometrista uzdevums tomēr ir redzes pārbaude, taču oftalmologa – ārstēšana. Ņemot vērā to, ka šie abi ārsti ir ārstnieciskās personas, viņiem jāparādās publiskajā ārstu reģistrā. Ērtībai ir parocīgi, kad ir iespēja attālināti pieteikties, kad vajadzīga acu pārbaude, nevis ilgi gaidīt un gaidīt, zvanot pa telefonu. Uzreiz izpētiet rekomendācijas, ja tādas pastāv tieši par izvēlēto ārstu. Tagad optometrists ir pat pieejams optikas salonos, kuros iespējams pie reizes uzreiz sūtīt arī brilles.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *