KVALIFICĒTU DARBINIEKU ATRAŠANA AKTUĀLAJĀM VAKANCĒM

Kuram gan mūsdienās nav vajadzīgs darbs, un, labākā ziņa ir tā, ka vakanču un piedāvājumu netrūkst nevienā sfērā. Ienākumi nepieciešami katram no mums, lai nodrošinātu visu izdevumu segšanu un dzīvotu pienācīgu dzīvi. Prasmīgi sastādīts CV ir pirmais solis uz laba darba atrašanu. Daudzi uzskata, ka CV var sarakstīt jebko un tas arī ir jādara, taču, patiesībā tajā vislabāk norādīt ar vakanci saistītu informāciju. Darba piedāvājumus var meklēt gan pie pašiem darba devējiem, gan internetā, piemēram, populāri ir kļuvis darbiniekus meklēt ar sociālo tīklu palīdzību(uzzini vairāk te – cv paraugs). Kopā ar CV, darba devēji, bieži vien, vēlas redzēt arī motivācijas vēstuli. Darba devējam šādi ir ērti un ātri iespējams pārliecināties par kandidāta kvalifikāciju un atbilstību vakancei. Atklātība un godīgums ir labs veids kā iegūt topošā darba devēja labvēlību un parādītu sevi labā gaismā.

KĀDĀ VEIDĀ TIKT UZ PĀRRUNU NĀKOŠO KĀRTU?

Dažkārt kandidātiem šķiet, ka CV un motivācijas vēstuļu loma darba piedāvājumos ir nepamatota. Tas ir ātrs un viegls veids, kā darba devējam pārliecināties un uzzināt kandidātu pieredzi, prasmes un iemaņas, kas saistītas ar konkrēto vakanci. CV un motivācijas vēstuļu paraugi ir atrodami internetā, pie tam – dažādās valodās. Ja tiek izpildīti visi noteikumi, kas minēti darba sludinājumā, tiek palielinātas iespējas tikt uzaicinātam uz pārrunu otro kārtu un sākt darba attiecības.

VAI DARBA VIETU ĀRZEMĒS VAR SAMEKLĒT PAŠA SPĒKIEM?

Darbs ārzemēs nav kļuvis mazāk populārs. Daudziem joprojām ir vēlme mēģināt laimi atrast ārzemēs gan sezonas darbos, gan patstāvīgi, lai pelnītu vai iekrātu. Dzīvojot informācijas laikmetā, nav problēmu ar atsauksmju vai informācijas atrašanu par konkrētu darba devēju vai darbā iekārtošanas aģentūru ārzemēs. Šīs atsauksmes ir obligāti jāpārbauda, lai saprastu to, cik godīga ir sadarbība ar konkrēto darba devēju vai aģentūru. Katras valsts nodarbinātības likumi un noteikumi mēdz atšķirties, tādēļ, ja meklējat darbu ārzemēs, ar tiem iepazīties nenāks par sliktu. Darbs ārzemēs palīdz iegūt pieredzi un nodibināt jaunus kontaktus.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *