Kolagēns locītavām – kam vēl izmanto šo pārtikas piedevu?

Uztura bagātinātājs – kolagēns ir un paliks galvenais veidojošo olbaltumvielu tips organismā, kam ir nozīmīga loma izturīgu locītavu, nagu un vēl citu organisma audu veidošanā. Pie tam dabīgais kolagēns jau ir pamats sarežģītākām ķermeņa struktūrām, kā piemēram, zobiem, kauliem, skrimšļiem un pat iekšējiem cilvēka orgāniem. Kolagēns notur mitruma līmeni ādā, kas sniedz iespēju tai noturēties stingrai, gan arī minimāli aizsargā dermas virsējo slāni pat no ultra violeta bojājumiem. Citiem vārdiem, kolagēns jau ir svarīga cilvēka dermas sastāvdaļa, bez kuras tā nespēj saglabāt savu elastību un veselību. Kādēļ cilvēkiem patīk uztura bagātinātāji, kā arī lietošanā nonāk dzeramais kolagēns vai pulveris? Jo jau trīsdesmit gados kolagēna sintēze uzsāk ātri mazināties, kas tieši noved pie pašas dermas novājēšanas, tvirtuma zuduma un sausuma. Parādās pirmās saredzamās grumbiņas, kauli un locītavas paliek vājākas, kā arī ķermeņa sevis dziedināšanas spējas samazinās. Līdz ar to kolagēna lietošana paliek jau par ikdienas daļu vairumam no mums.

Trīs vai arī pieci kolagēna varianti?

Dažādi uztura bagātinātāji, kur ir kolagēns, pirkt var dažādos iepakojumos, kur ir marķējums: 1,2,3 tips. Kopā tad ir līdz pat 28 dažāda tipa kolagēna, taču mūsu organisms sintezē 1.,2.,3. un 4. veidu. Rūpnieciskajā ražošanā pamatā var tikt izlaisti pirmie trīs. Pirmā tipa olbaltums ir vajadzīgs ādai, kauliem, cīpslām, acu radzenei, muskuļiem un citiem audiem. 2. tipa kolagēnu izmanto tieši, kā kolagēns locītavām, bet 3. tipa kolagēns ir iesaistīts asinsvadu veidošanā un minētais kolagēns muskuļiem ir arī izcili atbilstošs un arī ādai. Minētie tipi pēc sastāva ir līdzīgi. Tie atšķiras pēc aminoskābju montāžas secības un arī oksilizīna daudzuma. Praksē var minēt, ka pat viena tipa kolagēni atšķiras, var būt to ietekmē pati formula, blakusvielas un arī veids, kā tas izdalās. Kad cilvekiem ir vajadzīgs pats kolagēns, lai tieši risinātu kādu konkrētu problēmu, tad labāk izvēlēties šeit piemērotāko, kā piemēram, kolagēns nagiem, ādai vai, piemēram, kolagēns kauliem, gadījumā, kad gribat “visam un profilaksei”, šajā gadījumā labāk būtu piemeklēt ar papildu piedevām.

Kolagēns kauliem vai, piemēram, nagiem – kā tad nopirkt?

Brīdī, kad būtu vajadzīgs kolagēns, pirkt to iespējams ne vienīgi aptiekā, bet arī internetā. Tomēr mēģiniet uzzināt vairāk konkrēti par pārdevēju, kā arī tā imidžu, tādēļ, ka, tie uztura bagātinātāji būs jāuzņem iekšā organismā. Saprotiet priekš sevis, kāds būtu nepieciešams variants – kolagēns nagiem, matiem vai arī kolagēns kauliem, muskuļiem. Bez šaubām, pirms pirkt ir vajadzīgs precizēt, kāda ir kolagēna lietošana. Vispār pastāv dzeramais kolagēns, kurš jau būs gatavā formā. Viennozīmīgi šis ir bioloģiski pieejams un atbilstošs pat cilvēkiem, kas cieš no gastrīta. Tas ir viegli lietojams, kā arī tāda lieta nav pašam jātaisa – 1 pudele satur ikdienas devu piecus g. Tiek plaši pielietots kolagēna pulveris, kas būs vienkārši sagremojams. Bet tajā pat brīdī, ja šis kolagēns pirkts tiek nevis paciņas veidā, šajā gadījumā dzēriens ir jātaisa pašiem, kas tad ceļojumu ziņā nav īpaši ērti. Kapsulas un tabletes jau ir ērtākais lietošanas veids, ko tieši var paņemt uz darbu, ceļojumā vai komandējumā. Nav noliedzams, ka, tad kad tiek izvēlēts kolagēns atsauksmes būs tā lieta, ko labāk ir jāizlasa vispirms, tādā veidā varēsiet atrast vispiemērotāko risinājumu sev.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *