Kā atrast savu acu ārstu?

Okulists – acu ārsts ir viens no profesionāļiem, kas būtu jāapmeklē reizi gadā. Mazuļiem, kā piemēram, acu ārsts ir nepieciešams, turklāt dažās skolās ārsts tiešām var atbraukt uz pašu mācību vietu. Mēs visi, nenoliedzami, gribam, lai mūsu acis pārbaudītu profesionālis, kas spēs ieraudzīt arī vismazāko problēmu. Regulāra redzes pārbaude ļaus diagnosticēt novirzes to sākuma stadijā, tādējādi var izbēgt no dažādām veselības novirzēm. Kā izvēlēties ārstu, kā arī uz ko tieši vērst savu uzmanību, mēģināsim uzzināt tālāk rakstā. Var uzzināt vairāk uzņēmuma mājaslapā, kā arī zemāk rakstā!

Pie kā labāk būtu izdarīt acu pārbaudi?

Ir vajadzīga acu pārbaude un vajadzīgs acu ārsts, bet kāds tieši tad ir īstais? Mūsdienās klīnikā bieži vien iespējams sastapt terminu oftalmologs vai optometrists, bet vai tiešām tas būtu viens un tas pats? Šāda veida speciālisti veic acu pārbaudi, turklāt tiem jau ir ārstējošās personas kvalifikācijas sertifikāts, taču atšķirības ir. Optometrists skatās galvenās redzes funkcionēšanu, viņš var noteikt tuvredzību, tālredzību, acu sadarbību, un tad, kad ir noteikta jebkāda novirze no normas, kur jau ir nepieciešama ārstēšana, tad pacients tiek nosūtīts pie ārsta. Un tieši oftalmologs acu ārsts tiešām būs tas speciālists, kas tad veic detalizētu pārbaudi un vēl profilaktiskās darbības. Bieži vien šis ārsts jau tiek dēvēts arī par okulistu. Ja pacientam jau ir nepieciešama ārstēšana, attiecīgi kvalifikācijai oftalmologs veic medicīnisku vai arī ķirurģisku ārstēšanu. Turpretim, optiķis jau ir tāds cilvēks, kas tad izgatavo brilles pēc redzes ārsta receptes. Protams, mūsdienās jau ir populāra profesija optiķis-optometrists, kurš jau var veikt vienkāršotu redzes pārbaudi un izgatavot koriģējošās brilles.

Kam tad vērst vērību, izvēloties acu ārstu?

Pirms meklēt acu speciālistu, Jums būtu jāizprot – kas tad tieši Jums ir vajadzīgs vai tas būtu oftalmologs, vai optometrists. Kā jau tas tika augstāk rakstīts, šī speciālista darbs tomēr ir redzes pārbaude, savukārt oftalmologa jau ārstēšana. Ņemot vērā to, ka šie abi ārsti ir ārstnieciskās personas, viņiem jāuzrādās ārstu reģistrā. Ērtībai ir parocīgi, kad ir iespēja attālināti pierakstīties, ja vajadzīga acu pārbaude, nekā ilgi gaidīt un gaidīt, mēģinot sazināties telefoniski. Vienmēr izpētiet rekomendācijas, protams, ja tādas pastāv tieši par atrasto speciālistu. Mūsdienās optometrists ir pat atrodams optikas veikalos, kur var pie reizes uzreiz sūtīt arī koriģējošās brilles.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *