Varianti, kā lietot smiltsērkšķi

Smiltsērkšķis – pārsteidzošs augs, kas dāsni dalās ar cilvēkiem ar savu vitamīnu krājumu. Pati smiltsērkšķu oga atgādina vitamīnu. Smiltsērkšķi bez šaubām satur veselu virkni dabisko vitamīnu. Šī kultūra ir ļoti ražīga, tās zari, kas ir smagi no augļu daudzuma, pārsvarā ir ļoti zemi. Smiltsērkšķu ogām ir ārstnieciskas īpašības, tās palīdzēs tikt vaļā no daudzām kaitēm. Smiltsērkšķiem patīk saules apspīdēti kalni, taču tie aug arī pie upes un citiem ūdeniem. Šim augam nepatīk purvi. Smiltsērkšķi nebaidās no sala un ir ļoti izturīgi, tāpēc arī Latvijā to audzēšana nesagādā problēmas. Ieskaties šeit!

Smiltsērkšķu ogas

Smiltsērkšķu augļi satur milzīgu devu C vitamīna, A vitamīna, B grupas vitamīnus, kā arī folskābi un tokoferolu, kas ir īpaši labvēlīgs grūtniecēm. Tai skaitā smiltsērkšķi ietver sevī tādas vielas, kā silīciju, dzelzi, sēru, magniju un boru. Sagatavoti smiltsērkšķi ziemai ļauj saglabāt visu iespējamo bioloģiski aktīvo komponentu sastāvu. Sasaldētas smiltsērkšķu ogas var uzglabāt ļoti ilgu laiku, jo tās nezaudē savas īpašības. Izkaltētos augļus pārdod aptiekās, taču tos var sakaltēt arī mājās. Tie jāiegādājas ražas vākšanas laikā un tad cauru gadu var nodrošināt savu ģimeni ar dabiskiem vitamīniem.

Smiltsērkšķu ogas var lietot dažādi, tas nemaina šī auga ietekmi uz cilvēka organismu. Svaigi spiesta smiltsērkšķu sula var tikt pielietota arī kā salātu un konditorejas izstrādājumu papildinājums. Kā vitamīnu pārpilno un imunitāti uzlabojošu ogu produktu, to vienkāršak ir lietot kā karstu dzērienu piedevu. Piemēram, ja klepus ilgi nepāriet, ieteicams lietot smiltsērkšķu tēju ar ingveru un medu. Smiltserkšķu ogas pieder pie tiem retajiem augiem, kuri pie saldēšanas saglabā visus vitamīnus. Tāpēc, smiltsērkšķi ziemai ieliek saldēšanas kamerā un ogas būs tādas pašas, kā tikko savāktas. Taču kā visiem ārstnieciskiem augiem arī smiltsērkšķu ogām ir ierobežojumi. Smiltsērkšķi un to produkti nav paredzēti cilvēkiem ar jebkuru gremošanas sistēmas slimību, žultspūšļa vai aizkuņģa dziedzera iekaisumu, hepatīts vai cita aknu slimība, ja ir akmeņi nierēs, ka arī jāpārbauda vai nav alerģiska reakcija uz karotīnu vai jebkuru citu vielu.

Smiltsērkšķi mūsu Valstī

Pie mums jau ir diezgan liels skaits dažādu smiltsērkšķu saimniecību, kā arī ne mazāk ir to, kas taisa no smiltsērkšķiem dažādus produktus. Tirgus ir pārpildīts ar smiltsērkšķu eļļu izvēli un dažādu cenu robežām. Nav brīnums, ka parādās jautājums, kā gan atrast īsto. Nenoliedzami, šeit nedarbojas arguments – jo lētāk, jo labāk. Iedomājaties, cik liels daudzums smiltsērkšķu ogu vajadzīgs vien 1 l eļļas sagatavošanai – ap diviem simtiem kilogramu. Tas ir iespaidīgi. Izvēloties savu smiltsērkšķu produktu pārdevēju, vēlams to papētīt un pārbaudīt vai ir visas nepieciešamās atļaujas.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *