Futbola un hokeja fani, sarosās!

Divi svarīgi notikumi mūs gaida šogad sporta pasaulē, viens no tiem futbolā, bet otrs – hokejā. Pavasarim tuvojoties, nav iespējams palaist garām Pasaules čempionātu hokejā. Šoreiz tas norisināsies Slovākijā. Pietiks laika knapi ievilkt dziļu elpu, kad pie durvīm jūnijā jau klauvēs UEFA čempionāta līgas finālspēles. Būs daudz pārsteigumu un pavērsienu! Tie nebūt nav vienīgie notikumi sportā 2019! Šogad tepat Latvijā varēsim būt liecinieki tam, kā aprīlī risinās Latvijas čempionāts šahā, bet jūlijā – EuroBasket 2019 turnīrs sieviešu basketbolā. Globālā sporta kategorijās arī iespaidīgas sacenības – Pasaules čempionāts biatlonā, Pasaules čempionāts ziemeļu slēpošanā, kā arī FIBA Pasaules kauss.

Uzzini vairāk – https://eliesma.lv/paris-veidi-ka-isinat-laiku-pasizolacija-majas

Ja esat minimāli informēts par futbola notikumiem, tad svešs Jums nebūs UEFA čempionu līgas nosaukums. Šīs ir augstākā ranga sacensības futbola komandu starpā. Turnīra saknes meklējamas tālajā 1955.gadā, tad tas tika organizēts pirmo reizi. Toreiz savā starpā cīnījās 16 komandas no dažādām Eiropas valstīm. Joao Baptista Martins bija spēlētājs, kurš iesita turnīra pašus pirmos vārtus. Pirmos piecus turnīra gadus uzvarētāju godā tika celta spāņu komada Real Madrid. Par komandas lieliskajiem sasniegumiem lielākoties uzslavas pelnījis Alfredo Di Stefano. 1960.gada finālspēlē Real Madrid iesita veselus 7 vārtus, kas līdz šim ir nepārspēts rekords.
UEFA 2019 norisinās jau 64.reizi un finālspēle notiks Madridē, Spānijā. Komanda, kura uzvarēs 2019.gada UEFA turnīrā, iegūs tiesības spēlē pret 2020.gada uzvarētājkomandu UEFA Superkausā. Kvalifikācijas spēles norisinājās no 2018.gada 26.jūnija līdz 29.augustam, galvenā spēles risinās no 2018.gada 18.septembra līdz 2019.gada 1.jūnijam.
Šķiet, ka hokeju fanu skaistākais pavasara vēstnesis ir tieši Pasaules čempionāts hokejā. Kā jau katru maiju, arī šogad, jau 83.reizi risināsies čempionāts. Tas pirmo reizi notika 1920.gadā, toreiz kā daļa no olimpiskajām spēlēm, jau 1930.gadā čempionāts kļuva par patstāvīgu notikumu. Nākamajā gadā Latvija iestājās Starptautiskajā hokeja federācijā. Šī iestāde organizē visus Pasaules čempionātus hokejā. Vēsture rāda, ka čempiona titulu visvairāk saņēmusi Padomju savienības komanda (27uzvaras).Arī citas valstis var lepoties ar šo titulu – ASV, Zviedrija, Kanāda. Čempionāts ir milzīgs notikums sporta pasaulē. Kad 2015.gadā tas notika Čehijā, Prāgā, to kopumā apmeklēja 741 690 līdzjutēju.
Jau kopš 2019 gada sākuma entuziasti un ceļojumu biroji gatavo braucienus uz Slovākiju maijā. Kāpēc? Protams, tāpēc, kā maijā Slovākijā notiek Pasaules čempionāts hokejā. Par čempionāta norises vietu šogad izraudzītas divas skaistas pilsētas Slovākijā. A grupa savas spēles vadīs Košicē, Steel Arena hallē, kurā ietilpst 8378 vietu. Vienlaicīgi spēles B grupā risināsies Bratislavā, Ondreja Nepelas ledus hallē, kurā ietilpst 10055 līdzjutēju. Mūsu izlase šogad ir B grupā, un savā grupā cīnīsies ar septiņu valstu izlasēm. Pieminēšanas vērts ir tas, ka šogad A grupā pēc veselu 27 gadu pauzes atgriezīsies Lielbritānijas izlase. Latvijas faniem kalendārā būtu jāatzīmē sekojošie datumi: 11.maijs, 12.maijs, 14.maijs, 16.maijs, 18.maijs, 20.maijs, 21.maijs. Šie ir datumi, kad mūsu izlases vīri kāps uz ledus. Lai mūsu sportistiem veicas Pasaules čempionātā hokejā 2019!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *